İmplant Nedir?

Çeşitli sebeplerden dolayı dişlerde meydana gelen dökülme veya kırılma sonucu, eksik olan dişin yerini doldurmak isteyen hastaların karşısına ilk olarak implant nedir? sorusu çıkıyor. Eksik olan dişlerin yerini doldurmak için uygulanan bu tedavide; çene kemiğinin içine titanyum adlı maddeden yapılmış vidalar yerleştirilir. İmplant tedavisini diğer tedavilerden ayıran en önemli özelliği ise; komşu dişlere herhangi bir zarar verilmemesidir. Bunun ile birlikte kısa sürede yapılıyor olup, ağrısız bir tedavi olmasıda implat tedavisinin avantajlı kılıyor.

 İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile söz konusu bölgenin uyuşturulması sonucu implant tedavisi gerçekleştirilir. Bu tedavi yönteminde; ilk olarak cerrah tarafından hasta üzerinden muayene yapılır ve bir röntgen çekilir. Çene kemiğinin ve diğer dişlerin ölçüleri alındıktan sonra implant için uygun çapta ve poziyonda yuvalar açılır. Bu şekilde gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra, tedavi uygulanır. Tek implant yapımı yaklaşık olarak 10 - 15 dakika arasında sürmektedir.

 İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi genel olarak 18 yaşını doldurmuş olan bireylerde uygulanır. Bunun sebebi ise; bireylerin yüz ve çene gelişimini tamamlamış olmasının gerekmesidir. Yüz ve çene gelişimini tamamlamış olan 18 yaş üstü bireylerde; çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığını anlamak için bir çene röntgeni çekilir. Doktor tarafından uygun görülür ise implant tedavisi uygulanabilir. Ayrıca; kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların implant tedavisi öncesinde bu ilacı bırakmaları gerekmektedir.

Sizlere Sunduğumuz İmplant Seçeneklerimiz

Tek dişi eksik ya da birçok dişi eksik ya da çürük olan hastalarımıza çeşitli yönlerden uyguladığımız implant seçeneklerimiz mevcuttur. Kaç dişiniz eksik olursa olsun önce geçici sonra kalıcı protezler ile birlikte son derece sağlıklı ve her kişiye uygun sağlık yaptırımlarımız mevcuttur.

 Sizlere Sunduğumuz İmplant Avantajlarımız

Günümüzde yoğun bir şekilde çalışmakta olan ancak sağlığını da ihmal etmeyen herkes için çok hızlı bir seans süresinde tatbik ettiğimiz ve uygulama alanına koyduğumuz implant seçeneklerimiz mevcuttur. Gerekli incelemeler, hasta hikayeleri ve muayenelerden sonra sadece 10 - 15 dakika içerisinde beklenen ve istenen tedavi yöntemlerini yerine getirmekteyiz. Hızlı ve güvenli bir şekilde uyguladığımız implantlarımızın sizlere sağladığı avantajlar bununla sınırlı değil. Bununla birlikte gülerken sürekli ağız bölgesini kapatmak zorunda kalmayacağınız bir geleceğe sizleri hazırlıyoruz.

Tamamen güler yüzlü ve pratik ölçeklere indirgenmiş hizmet kalitemiz sizlere acısız, ağrısız ve zamandan tasarruf sağlayan bir şablona haizdir. Yaptığımız implant dişleri son derece dayanıklı ve sağlam olmaktadır. Çay kahve sigara gibi kötü alışkanlıkların akabinde herhangi bir sararma etkisine kapalıdır. Sadece birkaç saatlik bir dinlenme sürecinden sonra kişi istediğini yiyebilir ve sosyal yaşamına geri dönebilir. Temizliği de son derece basit ve pratiktir. Kendi dişleriniz gibi günde sadece üç kere fırçalamak ve diş ipi kullanmak implant dişlerin günlük temizliği için yeterli olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP