İmplantasyonun tam 3-D planlaması

Bir diş implantı en yüksek hassasiyetle kullanılmalıdır, böylece etrafındaki çene kemiği ile sıkıca büyüyebilir. Böylece yapay diş kökü gerçek sonradan kullanılan sağlar protezleri ( sözde üstyapı, bir taç , köprü veya takma diş olabilir ) güvenilir istikrarlı ve güvenli demirleme. Geleneksel tanılama ile bu hedefe ulaşmak çoğu zaman zordur.

Modern implantolojide uzun vadeli implantasyon başarısının ön koşulu bu nedenle dijital tomogramları da içeren kapsamlı bir inceleme prosedürüdür - dental (genellikle dijital) hacim tomografisi ( DVT ) . Bu üç boyutlu planlama yardımı, bulguların bireysel olarak değerlendirilmesine olanak tanır, çünkü sinir izleri sırasındaki en küçük ayrıntıları veya yüksek çözünürlüklü görüntülerde görünür kemik yoğunluğunu bile gösterir. Ek olarak, radyasyona maruz kalma, geleneksel bir bilgisayarlı tomografinin ( CT ) sadece dörtte biri kadardır .

Şeffaf tedavi adımları

Buna dayanarak, her bir terapi aşaması tam olarak tanımlanabilir: Hangi yöntem, çene kemiğinin kalitesini ve hacmini gerektirir, hangi protezlere ihtiyaç duyulur, kaç tane implanta bağlanır ve ne kadar gerginliğe dayanması gerekir?

Şeffaf tedavi adımları

Prensip olarak, bütün diş dişleri iyileştirilmeli ve prosedürün başarısını tehlikeye atmamak için diş implantasyonu öncesi diş yatağı ve diş eti hastalıkları tedavi edilmelidir. Bir diş implantının çeneye güvenli bir şekilde sabitlenmesi için genellikle bir kemik büyütme (" büyütme ") gerekir. Bu, çenenin daimi dişsizlik nedeniyle daraldığı veya kemik hacminin önemli ölçüde azaldığı durumdur . total protez kullanan uzun yıllar örneğin önemli ölçüde kemik kaybına katkıda bulunabilir. İmplant yatağını tamamlamak ve tabiri caizse, " kürekle ", vücudun kendi kemik çipleri (çeneden veya iliak tepeden) veya özel olanlarıKemik replasman materyalleri implante edildi.

Ağrısız diş implantasyonu

Asıl implantasyon genellikle ayaktan ve genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bununla birlikte, daha karmaşık ve uzun süreli müdahalelerle - ya da hastanın isteği üzerine - sözde bir analjesyon ( alacakaranlık uykusu ) ya da genel bir anestezi doğru seçim olabilir.

Ameliyat sırasında, uygulayıcı çene kemiği üzerindeki mukozayı açar ve kemiği implantları almak için hazırlamak için özel matkaplar kullanır. Bir diş implantının sabitlenmesi, ilk kesimden yaranın dikilmesine kadar nadiren bir saatten fazla sürer . Endikasyona bağlı olarak, doktor cerrahi çabayı azaltan minimal invaziv prosedürler kullanabilir. Tek tek bilgisayar destekli özel 3-B kılavuz şablonları , implant yerleştirilirken maksimum hassasiyet sağlar.

Diş implantasyonu sonrası ağrı olmaz

Kapsamlı bir hazırlık ile dental implantlar genellikle komplikasyonsuz yapılabilir. İşlem sonrası ağrı sadece nadir durumlarda görülür. Temel olarak, Diş Hekiminin deneyimi ve operasyonel becerileri ne kadar fazlaysa, ağrıya bağlı başarısızlık riski de o kadar düşük olur .

Erken implant yükleme riski

Bir diş implantı iyileşme evresine ağır yüklenirse, tedavinin başarısı tehlikeye girer. Sağlam bir bağlantı implantı çevreleyen kemikle ancak bu süre zarfında " rahatsız edilmezse" girebilir . Bu nedenle, geçici protezler genellikle dental implantın iyileşebilmesi için tasarlanmıştır. Sadece dişsiz bir alt çeneyle ve birkaç istisnai durumda, derhal tam yüke izin veren bakım yöntemleri önerilir .

Dental implantasyon prosedürleri

Standart implantasyon (geç implantasyon)

Geleneksel yöntemde, diş çıkarılması ve implantın yerleştirilmesi arasındaki mesafe en az altı haftadır, ancak genellikle yaklaşık üç aydır . Bu yöntem inflamasyon içermeyen, iyileşmiş bir kemiğe implante etme avantajını sunar. Ek olarak, kemiğin kalitesi daha sonra nihayet değerlendirilebilir. Ayrıca, bir kemik yapısının gerekli olup olmadığına dair karar - ve eğer öyleyse, bunun nasıl olması gerektiği - doktor daha sonra belli bir bilgiye dayanarak karar verebilir.

Bu , iltihaplanma ve implant kaybı riskini azaltır . Katılan doktor aynı zamanda eksik çene maddesini oluşturma fırsatını da yakalar. Daha karmaşık kemik büyütme önlemleri gerekliyse, implanttan önce dokuz ila on iki ay gerekebileceği beklenebilir.

Gecikmeli implantasyon

Diş çıkarma ve implantasyon arasında genellikle iki ila altı hafta sürer . Yumuşak doku böylece iyileşebilir, enfeksiyon riski düşüktür. Ayrıca, kemik dokusu implantın sabit tutulmasının risk altında olduğu ölçüde gerilemez.

Acil implantlar veya hızlı implantlar

Sadece istisnai durumlarda, diş çekimi derhal diş çekimi sonrası kullanılabilir. Ön koşul, komplikasyonlara yol açabilecek en küçük inflamasyonun bile teşhis edilmemesidir. Çoğu durumda, altı ila sekiz hafta, genellikle diğer hazırlık önlemleri için gerekli olan, ekstraksiyon ve implantasyon arasında geçmektedir .
" Gecikmeli acil implantasyon " alternatif olduğu kanıtlandı.
Fiili prosedürden önce , çeneyi ölçerek derhal implantasyon, implantın milimetrik konumunu belirlemek ve tepeyi yapmak için yapılmalıdır . Lokal anestezide çene açılır ve alt kısımdaki konik implant vidalanır. Diş kanalının sağlam ve stabil kalması önemlidir.

Hello World!

Diş kliniğimizde rutin kontrollerden diş beyazlatma ve diş implantlarına kadar güveninizi artırmayı, ağrıyı azaltmayı sağlayan ve gülüşünüzü düzeltebilecek bir dizi kaliteli önleyici, onarıcı ve kozmetik diş hizmetleri ve tedavisi sunulmaktadır.

ONLİNE RANDEVU FORMU

Deneyimli Kadro

Alanında deneyimli kadromuzla sorunlarınıza yönelik sağlıklı ve güvenilir tedaviler uygulamaktayız.

Kaliteli Malzemeler

Diş tedavilerinde kullandığımız malzemeler en yüksek performansa sahip kalitede ürünlerdir.

Teknolojik Ekipman

Son teknolojik ekipmanlarla donatılmış kliniğimize sizlere daha iyi hizmet vermek için yatırım yapmaktayız.

Hijyenik Ortam

Kliniğimiz hastalarımızın güvenliği ve iş ahlakçı açısından her zaman hijyenik tutulmaktadır.

TOP